ABC ubytováníABC ubytování cestování
Podrobné vyhledávání
Mapa všech objektů
OSOBNĚ PROVĚŘENÉ OBJEKTY - CENY BEZ NAVÝŠENÍ
PŘÍMÉ KONTAKTY NA PROVOZOVATELE
Informace
Název služby: Vinařství Dufek
  Vložit do výběru
Typ služby: Vinařství

Země: Česká republika
Kraj: jižní Morava Jihomoravský kraj
Oblast: Slovácko
GPS: 48°59'16.2"N 17°06'01.0"E

Web: www.vinarstvi-dufek.cz
E-mail: josef.dufek@vinarstvi-dufek.cz
Telefon:
Mobil: +420 603 275 655
FAX:


Kód služby: CZ-223
Pošlete odkaz:
Fotografie
Výroba sektů na jižní Moravě
Rodinné vinařství na Slovácku
Ubytování s degustací vín na Slovácku
Nákup a prodej kvalitních vín Slovácko

Vinařství Dufek, Svatobořice-Mistřín

Výroba lahodných vín té nejvyšší kvality

Rodinné vinařství o rozloze 46 hektarů sídlí v malé obci Svatobořice-Mistřín, která se nachází v oblasti Moravského Slovácka. Jedná se o velice pestrou a atraktivní rekreační oblast, která je známá především lidovou architekturou, barevnými loukami a také vinicemi, které produkují ta nejkvalitnější vína.

Vinařství Dufek produkuje lahodná a kvalitní vína, která ocení i ti nejnáročnější milovníci vín. O kvalitě vín také mnoho vypovídá řada tuzemských i zahraničních ocenění, která byla vinařství udělena (produkce kvalitních vín Slovácko). Výroba vín probíhá za použití nejmodernějších technologií, jakými jsou například pneumatické lisování, řízené kvašení, jablečnomléčné fermentace či doškolování některých vín v sudech. V závěru celého procesu jsou vína uložena ke zrání v lahvi. Jakmile vína dozrají, putují do vinoték, speciálních prodejen a také do soukromých archivů (moderní technologie výroby vín Jihomoravský kraj). 

Mezi nejvýznamnější pěstované odrůdy se řadí Ryzlink rýnský, který je specifický především svou meruňkovou tóninou, dále Veltín, typický pro svou mandlovou chuť a odrůda Aurélius.  Mezi vzácné pěstované odrůdy patří Sylván zelený se svou jablečnou vůní. Vinařství produkuje několik řad vína. Vína z řady Ménage jsou, až na výjimky, přívlastková vína (výroba přívlastkových vín Slovácko). Vína z řady V&D jsou rovněž přívlastková a získala řadu medailí a ocenění. Další řada se nazývá Prémium a spadají sem převážně suchá a více než jeden rok stará vína. Vína řady Barrique jsou doplněním řad víny Family, V&D i Premium. V neposlední řadě spadají do produkce vinařství také sekty, které jsou vyráběny z jedné odrůdy (produkce sektů na jižní Moravě).

Ve vinařství si lze objednat degustaci vín s prohlídkou sklepa, jehož historie sahá až do roku 1540 (vinařství s degustací vín na Slovácku). Degustaci lze rozdělit na ochutnávku vín mladých, ročníkových, archivních a barikových. V některých obdobích lze vína ochutnávat přímo z tanku.

Vinařství vítá všechny milovníky kvalitního, s láskou a péčí vyráběného vína, kteří chtějí prožít jedinečný degustační zážitek a dozvědět se více o historii vinařství.

Rodinné vinařství na Slovácku, výroba suchých vín na Slovácku, výroba sektů Jihomoravský kraj, řízená degustace vín Slovácko, tradiční výroba vín Svatobořice-Mistřín, prohlídka vinného sklepa s degustací Slovácko, pěstování vzácných odrůd vín jižní Morava, prodej moravských vín Svatobořice-Mistřín a okolí, nákup kvalitních odrůdových vín Svatobořice-Mistřín a okolí, vinařská turistika Slovácko, 

Prohlídka vinařství na Slovácku
Degustace ve vinném sklepě na Slovácku

„Dobré víno je jako dobrý aforismus. Obojímu je třeba napřed porozumět, neboť teprve pak je lze správně vychutnat".
Penzion Selský dvůr
Rodinná dovolená Moravská Nová Ves

Rodinný penzion Selský dvůr poskytuje velmi pěkné ubytování na Slovácku v malebném vinařském kraji poblíž hranic s Rakouskem a Slovenskem (rodinný penzion na Slovácku a okolí). Penzion se může pochlubit útulnými pokoji vhodné nejen pro ubytování rodin s dětmi (dovolená pro rodiny s dětmi Slovácko a okolí), ale i širokou škálou služeb vhodné pro různé společenské akce, firemní akce - školení, přednášky, jednání, teambuildingy, svatby a svatební hostiny a jiné rodinné oslavy na Slovácku. V našem kraji, tolik specifickém pro svou vinařskou kulturu (vinařské cyklostezky s ubytováním Slovácko a okolí), můžete navštívit Lednicko-valtický areál, vinařské cyklostezky, Mikulov, Mikulčice (ubytování pro turisty na Slovácku).

Penzion U Zámku
Dovolená pro všechny u Kyjova

Penzion U Zámku se nachází v Miloticích u Kyjova v oblasti Kyjovského Dolňácka. Kyjovské Dolňácko se pyšní nejen dlouhodobou vinařskou tradicí, ale i stále živým folklorem (rodinná dovolená na Slovácku). O tom se můžete přesvědčit na Národopisném festivalu kyjovského Dolňácka konaném právě v Miloticích. Penzion U Zámku sídlí v budově, jejíž historie je neodmyslitelně spjata s milotickým zámkem. Správu majetku na tomto panství zajišťovala vrchnostenská kancelář, jejím sídlem byla právě nynější budova penzionu. Státní zámek Milotice je jeden z nejkrásnějších barokních zámků České republiky, jedná se o areál s čestným nádvořím, jízdárnou, konírnou a dvěma oranžériemi, kolem zámku francouzský park a bažantnice s několika drobnými stavbami (dovolená pro rodiny s dětmi Slovácko).

 
Petrovský sklípek a Ubytovna Pohoda
Vinný sklípek Petrov 4 a 10

Tradiční posezení na Slovácku s tradiční živou muzikou (tradiční muzika Slovácko), výtečným jídlem a neustále dobrou náladou. (vinné sklepy Slovácko-Petrov) To vše nabízí Vinné sklepy Petrov 4 a 10. (Vinařství Petrov) Vinné sklepy Petrov  se nacházejí v části Petrov-Plže (vinné sklepy s ubytováním Petrov-Plže), na jihozápadním okraji chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.(Vinařství v CHKO Bílé Karpaty) Petrov je znám především ojedinělým souborem původních vinných sklepů - Plže, který byl vyhlášen v roce 1983 památkovou rezervací lidové architektury. (kultura Slovácko-Petrov) Prostředí Petrova-Plží je vskutku impozantní a  stojí za to ho navštívit. Další zajímavostí je možnost připlout do obce na lodi, Petrovem prochází Baťův kanál. (plavba lodí Baťův kanál)

Budování zdejšího vinařského areálu započalo již v 15. století; dnes je tu k vidění asi 80 bohatě zdobených sklepů,(historie vinařství) vytvářejících jakousi ulicovou zástavbu se 2 návesními plochami – v té horní se každé léto pořádají nejrůznější kulturní akce. (kulturní akce Petrov, Slovácko)

Svatoborský sklípek
Ubytování na Slovácku

Svatoborský sklípek se nachází v obci Svatobořice-Mistřín na Slovácku, které je krajem vynikajícího vína a je bohaté na řadu lidových tradic a zvyků. Nechybí zde turistické trasy, cyklostezky i naučené stezky. Sklípek rodinného typu nabízí ubytování v soukromí v prostředí malebného Moravského Slovácka a v jeho okolí se také nachází mutěnická vinařská cyklostezka (vinařská turistika Slovácko).

Hostům je nabízeno ubytování v moderních pokojích. Jedná se o 2 jednolůžkové pokoje, 2 dvoulůžkové pokoje, 10 třílůžkových pokojů a 3 čtyřlůžkové pokoje, z nichž jsou téměř všechny vybaveny vlastní koupelnou a WC. Wifi připojení je zde samozřejmostí (ubytování s internetem Slovácko). V ceně ubytování je také snídaně (ubytování se snídaní Svatobořice a okolí). Sklípek disponuje ideálními podmínkami pro ubytování skupin. Menší skupiny mohou využít posezení u baru, větší skupiny mohou posedět v klenutém podzemním sklepě, kde si mohou zatančit a poslechnout si folklórní cimbálovou muziku (sklípek s cimbálovou muzikou Slovácko). Sklep je provozován pouze na objednávku, aby bylo zajištěno maximální soukromí hostů (soukromé posezení ve vinném sklípku Slovácko). Před sklepem lze zaparkovat osobní automobily a autobus.  

 
 
© 2004-2018   ABC - UBYTOVÁNÍ - CESTOVÁNÍ, všechna práva vyhrazena |  on-line: 92     rss: novinky akce   výměna odkazů